zalety darmowego crm

W prostocie tkwi siła – 7 najważniejszych cech darmowego CRM

Praktyczny system CRM może znacznie usprawnić funkcjonowanie firmy i podnieść wydajność jej pracowników. Niemniej jednak, przedsiębiorcy często nie wiedzą, w jaki sposób taka aplikacja pomoże im w zarządzaniu zespołem. W związku z tym, kierownictwo nie jest pewne, czy warto inwestować w CRM w swojej firmie, czy też można się bez niego obejść. Czy warto wprowadzać oprogramowanie służące do zarządzania pracą w działalności jednoosobowej?

Aby odpowiedzieć na te pytania, najlepiej skorzystać z darmowej wersji demonstracyjnej CRM, aby zapoznać się z jego działaniem bez podejmowania zobowiązań finansowych. Aby darmowy system sprawdził się i pokazał pełnię swoich możliwości, trzeba wybrać wersję programu, która będzie wszechstronna, a zarazem prosta w obsłudze. Na jakie aspekty CRM trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Prosta rejestracja i intuicyjna obsługa systemu

Wygodny CRM pozwala na łatwą rejestrację w systemie online. Najlepiej wziąć pod uwagę aplikację, której nie trzeba instalować na komputerze, gdyż oprogramowanie działa online i przechowuje dane w chmurze. Dzięki temu wystarczy poświęcić tylko minutę na rejestrację i już można korzystać z pełni możliwości systemu.

Kluczową kwestię stanowi również czytelność interfejsu, gdyż to od niej zależy, ile czasu trzeba będzie poświęcić na zgłębianie działania CRM. Wygodny i przemyślany design sprawia także, że znacznie łatwiej można uniknąć błędów podczas pracy. Trzeba zwrócić uwagę, aby poszczególne elementy aplikacji były zrozumiałe na pierwszy rzut oka i pozwalały na intuicyjną obsługę programu. Jeśli poszczególne funkcje CRM oznaczono różnymi schematami kolorystycznymi, znacznie łatwiej można znaleźć potrzebne elementy systemu i szybko przenieść się do pracy nad innym aspektem zarządzania firmą.

Warto zwrócić uwagę na to, aby wybrany darmowy program miał proste w obsłudze menu boczne, które pozwala na rozwijanie i zwijanie poszczególnych elementów. Dzięki temu, główne menu jest przejrzyste, a zarazem można szybko znaleźć potrzebne funkcje systemu.

Dostęp do CRM z urządzeń mobilnych

Obecnie coraz częściej większość pracy wykonuje się na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Dlatego też elastyczny CRM pozwala na korzystanie z programu bez użycia komputera lub laptopa. Ważne jest, aby system wykrywał rozdzielczość ekranu poszczególnych urządzeń i automatycznie dostosowywał do niej wygląd oprogramowania.

Takie podejście pozwoli na pełen dostęp do poszczególnych funkcji menu, które pozostanie intuicyjne i przejrzyste nawet na małych ekranach. Aby CRM właściwie spełniał swoją funkcję w zarządzaniu firmą, trzeba często logować się do niego aby przetwarzać dane, niezależnie od tego, czy pod ręką jest komputer, czy tylko telefon.

mobilny crm

Eksport oraz import kontaktów do pracowników, kontrahentów i klientów

Potęga systemu CRM pokazuje się w przetwarzaniu kontaktów, oraz przydzielaniu zadań oraz wyznaczaniu celów w oparciu o wprowadzone dane. W związku z tym, darmowy system CRM musi pozwalać na łatwe pozyskanie kontaktów oraz ich eksport do plików. Najlepiej, aby dało się na raz wprowadzić większą liczbę informacji w oparciu o import pliku z danymi.

Praktyczne oprogramowanie potrafi rozpoznać i przetworzyć pliki w różnych formatach, np. z arkuszy kalkulacyjnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na obsługę najpopularniejszych formatów, takich jak csv, xls, oraz imap. System Comoveo pozwala na zastosowanie parsera z dowolnym plikiem Excel, oraz udostępnia innowacyjny mechanizm importu danych z IMAP. Dzięki temu można łatwo pozyskać dane klientów, pozwalając systemowi na przeszukanie konta mailowego i automatyczne pobranie z niego danych osobowych.

Obsługa darmowego CRM z możliwością łatwego przejścia na Premium

Ponieważ sprawne posługiwanie się CRM stanowi kluczowy czynnik przy jego skutecznym wdrażaniu do optymalizacji pracy w firmie, nie da się przecenić wagi łatwego kontaktu z działem obsługi klienta. Ważne jest również, aby można było skonsultować się z programistą, który pozwoli rozwiać wątpliwości, wyjaśnić niuanse systemu i wdrożyć rozwiązania, które będą optymalne dla danego przedsiębiorstwa.

Trzeba koniecznie zwrócić uwagę, aby darmowy CRM pozwalał na korzystanie z niego przez cały czas, oraz udostępniał wszystkie kluczowe funkcje niezbędne w pracy. Najlepiej unikać rozwiązań, które wymagają opłacenia usługi po krótkim okresie użytkowania, lub blokują większość aspektów oprogramowania demo.

Możliwość długoterminowego bezpłatnego korzystania z programu okaże się szczególnie cenna dla małych, jednoosobowych firm. To również znakomity sposób, aby przetestować różne długoterminowe rozwiązania, aby sprawdzić, jakie podejście pozwoli najefektywniej zarządzać działaniem danego przedsiębiorstwa.

System Comoveo pozwala również klientom na łatwe przejście na wersję Premium. Można to zrobić bez utraty jakichkolwiek danych lub ustawień wprowadzonych do systemu podczas jego darmowego użytkowania.

Aby przekonać się, w jaki sposób system CRM pozwoli usprawnić pracę firmy, najlepiej skorzystać z darmowego oprogramowania. Przemyślany system, taki jak Comoveo, pokaże pełnię swoich możliwości potencjalnym klientom, oferując intuicyjny i elastyczny program online, pozwalający na łatwy import i eksport danych i obsługę urządzeń mobilnych.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn